Zaloguj się za pomocą adresu e-mail, aby być pierwszy wiedzieć o nowych produktach, ofertach VIP, blog funkcje i inne.

Hotel Hyatt Dusseldorf

Hotel Hyatt Regency Dusseldorf znajduje się w niezwykłej części tego miasta.

 

Dzielnica Medienhafen położona jest 2 kilometry od centrum miasta, w zakolu Renu, w miejscu dawnego portu. Przestrzeń jest typowo biznesowa, z dużą ilością budynków biurowych oraz panów w garniturach i pań w garsonkach.  Ale wcale nie jest nudno. Otacza nas zaskakująca, kreatywna, designerska  architektura, połączona z pokrytymi rdzą elementami dawnych urządzeń portowych.

 

Miejsce to żyje o każdej porze dnia, dzięki restauracjom wysypującym się na chodniki wzdłuż nabrzeża Renu i umieszczonych w parterach biurowców.

Wśród zachwycających wzorem, kolorem, pomysłem budynków znajduje się wysoki, 19-sto kondygnacyjny  hotel, nawiązujący kształtem do żurawia portowego.  W nowoczesnej bryle Hyatt dominuje szkło, beton architektoniczny oraz  czarne aluminium. Monumentalny budynek widoczny jest z daleka.

Wnętrza hotelu są dziełem holenderskiej pracowni FG Stijl z Amsterdamu. Na pierwszy rzut oka zachwycają przepychem i elegancją. Widać, ze projektantom zależało na jak najlepszym wrażeniu luksusu, ale nie przekroczyli granic dobrego smaku. Witają nas   marmury, granity, ciekawe płytki ceramiczne, egzotyczne drewno, metal, szkło, złote płyty ze zróżnicowaną strukturą. Kolory dominujące to brązy, beże, złoto i czerń ożywione barwnymi i często zaskakującymi elementami.

Recepcja jest bardzo prosta i klasyczna. Kamienna lada i wypełnienie w kolorze delikatnego złota. Ściany wokół obłożone złotymi płytami o różnej strukturze powodującymi ciekawą grę światła. Hol w kierunku restauracji jest obstawiony niezliczona ilością krzeseł, foteli, stolików. Modernistyczne, eleganckie i bardzo przytulne wnętrze. Meble obite wysokogatunkowymi, przyjemnymi tkaninami.

Długi ciąg niskich klubowych foteli i  kanap. Piękne tkaniny, kolory ziemi, delikatna trawiasta zieleń, stoliki z kamiennymi blatami. Jest lekko i ze smakiem. Przyjemnie usiąść, poczytać czy porozmawiać w takim otoczeniu. Wszystkie fotele są bardzo wygodne ,co nie zawsze idzie wraz z ciekawą formą i kształtem.

Przytulny kącik tworzy stół z krzesłami, nowoczesny, prosty. Dwa krzesła tapicerowane tkaniną, dwa obite skórą, stół z drewnianym blatem. Całość ustawiona na dywanie z efektem przetarcia, na tle ażurowej drewnianej ściany z geometrycznym wzorem. A na ścianach dwa zaskakujące obrazy z wzorem trochę „tapetowym” trochę jak z rysunku kilkulatka. Początkowo obrazy dziwią, ale każde kolejne przejście obok wywołuje uśmiech. Są pozytywne i oswajają luksusowy kącik.

 

Do dyspozycji gości jest też niewielka sala z kominkiem, telewizorem i zróżnicowanymi kącikami do siedzenia. Meble klubowe o prostych, ciekawych formach. Brązy, czerń, szlachetne materiały : drewno,  kamień, skóra i kolejne zaskoczenie. Na podłodze  wykładzina z mocnym, słodkim motywem różowych kwiatów. W tym wnętrzu taki motyw jest  dziwny i może infantylny ale wywołuje uśmiech i zachęca do odpoczynku w przyjemnej atmosferze. Gratuluję projektantom pomysłu i poczucia humoru.

Restauracja śniadaniowa kontynuuje eleganckie, klasyczne smaki, tym razem dodając do naturalnych barw  stonowany błękit.