Zaloguj się za pomocą adresu e-mail, aby być pierwszy wiedzieć o nowych produktach, ofertach VIP, blog funkcje i inne.

Zamawianie projektu wnętrza- kiedy, jak i po co?

Zastanawiasz sie nad skorzystaniem z usług projektanta wnętrza, ale w zasadzie masz swoją wizję i wiele elementów już wybrałeś…tylko gdyby teraz to ktoś pokazał na wizualizacji…

Po co Ci w takim układzie pomoc architekta? Otóż jest kilka powodów. Każdy projekt zaczynamy od rozrysowania ustawień w mieszkaniu sprawdzając wszystkie przejścia i odległości między meblami.  Bez programu Cad jest to znacznie utrudnione,  a papier ( bez użycia odpowiedniej skali) przyjmie wszystko i w salonie być może uda wam się zmieścić 3 metrową sofę, stół na 12 osób i pianino. Projektant jest od tego żeby to sprawdzić i zweryfikować z rzeczywistymi wymiarami.

Jeśli jest to remont mieszkania, w którym już mieszkasz mamy świeże spojrzenie i możemy zaproponować całkowicie nowy układ umeblowania. Zazwyczaj nie ma jednej opcji ustawień i przygotowujemy różne układy dla porównania.

Jeśli masz zdjęcia wnętrz, które Ci się podobają to bardzo dobrze 🙂 szybciej trafimy w twój gust. Nie lubimy jednak kopiować czyichś pomysłów więc zawsze dostosujemy to do danego wnętrza i przepuścimy przez swój filtr. Jeśli nie wstawiamy wybranego elementu to dlatego, że uznajemy go za niepasujący, proponujemy lepsze wg nas opcje. Wybrane inspiracje bywają też zupełnie z „różnych bajek” wtedy sztuką jest znalezienie ich wspólnego mianownika tak by powstało spójne wnętrze, z którego zadowolone będą obie strony.

Wielu projektantów nie rysuje samodzielnie wizualizacji, wykonują je graficy wyspecjalizowani w grafice 3D, którzy nie musza zastanawiać się czy dane elementy do siebie pasują, po prostu wstawiają to co wybrał architekt wnętrz. Jeśli wiesz wszystko co i jak ma wyglądać w twoim mieszkaniu skróć drogę i udaj się od razu do studia wizualizacji.

Pamiętaj jednak, że projekt aranżacji wnętrza nie kończy się jednak na samych wizualizacjach. Po nich zaczyna się mniej ciekawy dla Ciebie, ale podstawowy dla wykonawcy etap przygotowania rysunków technicznych. Są to rysunki z rozmieszczeniem oświetlenia, sufitów obniżanych, gniazdek, włączników, widoki ścian wszystkich pomieszczeń.

Wiemy już po co przydaje się projektant, ale kiedy się do niego zgłosić?

Kiedy kupiliśmy ” dziurę w ziemi”, a nasze wymarzone M powstanie dopiero za rok? Odpowiedź jest prosta: tak właśnie wtedy 🙂 Jeszcze przed obiorami deweloper zasypie Cie pytaniami na temat zmian przyłączy, przewodów do oświetlenie itp. Dobrze już wtedy mieć opracowany projekt by móc terminowo dostarczyć rysunki na budowę. Kiedy zgłaszasz się po projekt aranżacji już po odbiorze mieszkania możesz mieć pewność, że wprowadzimy zmiany. Jeśli uznamy wspólnie, że bardziej odpowiednie jest inne ustawienie czy nawet przesunięcie ścian to nieuniknione będą spore zmiany jak przenoszeniem przyłączy, gniazdek, rozbiórka ścianek działowych. Jedynym minusem jest znikające, wycofywane ze sklepów wyposażenie. Jeśli opracujemy wizualizację oraz kosztorys, niektóre wskazane tam elementy będziemy musieli podmieniać kiedy nastanie czas urządzania mieszkania. Ale chyba łatwiej znaleźć nową sofę niż kuć ściany 🙂 Szczególnie, że to drugie wiążę z niezłym bałaganem i dodatkowym kosztem.

Na koniec najprostsza kwestia czyli jak zamówić projekt. Możesz zdecydować się na współpracę z miejscowym architektem, z którym będziesz mógł spotykać się w biurze i przeprowadzać rozmowy „na żywo” lub na współpracę on-line. Drugie rozwiązanie jest dobre dla osób, które nie mają czasu na spotkania, jeżdżenie po sklepach lub po prostu w ich okolicy nie ma studia projektowego godnego uwagi.

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

What do you think?