Zaloguj się za pomocą adresu e-mail, aby być pierwszy wiedzieć o nowych produktach, ofertach VIP, blog funkcje i inne.

Jak urządzić pokój dziecka?

 Zbliża się początek roku szkolnego i wielu z was myśli pewnie o remoncie pokoju dziecka. Może właśnie nadszedł czas na pełnowymiarowe biurko, może już nie macie gdzie pochować zabawek lub po prostu aranżacja nie pasuje już do wieku dziecka… 

 

Czym się kierować przy urządzaniu? Najpierw musimy podzielić pokój na strefy. Pokój dziecięcy jak żaden inny  w mieszkaniu/domu musi spełniać wszystkie funkcje. Musimy znaleźć tu miejsce na przechowywanie, miejsce do zabawy,  nauki, odpoczynku. Dobrym rozwiązaniem na zyskanie dodatkowej przestrzeni jest łóżko na antresoli. Możemy pod nim postawić biurko lub urządzić strefę zabawy.

Kolejnym wielofunkcyjnym meblem jest siedzisko z szufladami.

Niezwykle ważne są wszelkie regały, pojemniki i zabudowy gdzie pochowamy wszystkie zabawki, które mnogością kolorów często psują aranżację.

Hitem są namioty tipi, które bez problemu znajdziecie na allegro, pakamerze czy dawandzie.

W pokojach dziecięcych nadal silnym trendem są pastelowe kolory i styl skandynawski. Przy takich aranżacjach często wykorzystujemy akcenty miętowe, błękitne, w pudrowym różu. Ostatnim naszym odkryciem są tapety As. Creation Scandinavian Style (aranżacja na zdjęciu poniżej). Niezliczoną ilość pięknych tapet znajdziecie też na littleroom.

Często w projektach korzystamy z farby tablicowej, która nie koniecznie musi być czarna. Farby tablicowe z Tikkurilli kupicie w najróżniejszych kolorach! Taką farbą możemy pomalować fragment ściany lub kształt. Na projekcie poniżej półkole ( planeta) z niebieskiej tablicówki.

Jeśli dziecko ma wyraźne zainteresowania np. piłka nożna warto iść w tym kierunku. Nie musimy od razu wyklejać całej ściany fototapetą boiska, możemy nawiązać do piłkarskich elementów w kolorach czy grafikach na ścianach. W aranżacji poniżej wykorzystałyśmy miękkie panele fluffo, z których można tworzyć wielowymiarowe kompozycje.

Nie ma koloru, który nie pasowałby do pokoju dziecięcego. Nie ograniczajmy się do podziału różowy dla dziewczynek, niebieski dla chłopców. Nawet złoto, które kojarzy się z elegancją i przepychem pasuje do pokoju dziecka. Ważne są proporcje i forma.

Często pracując nad projektem dostajemy od was pomocne opisy z zainteresowaniami dziecka, czasem na spotkaniu same wypytujemy co dzieci chciałyby w swoich pokojach. Odpowiedzi bywają zaskakujące, a potem zastanawiamy sie jak zaaranżować pokój z biedronką, w „kolorze kolorowym” lub uspokajający ( to prośba od rodziców). Zdarzało się nam również projektować pokoje dla dzieci których jeszcze nie ma na świecie, a są dopiero w planach. Miałyśmy więc wolną rękę, ale aranżacja musiała być uniwersalna pasująca i do chłopca i do dziewczynki. Czy nam się udało oceńcie sami, wizualizacje poniżej 🙂

 

 

 

No Comments Yet.

What do you think?